לייעוץ וקביעת תורים: 050-7874218

מחלות אורטופדיות בכל גיל

האורטופדיה היא תחום נרחב ברפואה שמרכז עיסוקו הוא בעיות במערכת השרירים ובעיות במערכת העצמות בגוף האדם, אך האורטופדיה אינה מטפלת במחלות של מח העצם (כמו למשל לוקימיה) או במחלות נוירולוגיות שגורמות לבעיות במערכת השרירים (כמו למשל ניוון שרירים). ישנן מחלות אורטופדיות רבות שדורשות טיפול על ידי אורטופד והן כוללות בתוכן כאבי גב צוואר ופרקים כמו הכתפיים או הברכיים, כאבים בשרירים, פריצות דיסק, שחיקה של סחוסים ובעיות טראומה.
גם אצל ילודים וילדים ישנה בעיה של מחלות אורטופדיות רבות. הפרעת התפתחות של פרק הירך ומחלת פרת’ס הן מחלות נפוצות מאד אצל ילדים והבעיה שהן יוצרות הן בעיות בפרקי הירכיים אצל ילדים.

מחלת פרת’ס היא מחלה האופיינית רק לילדים. במחלה זו החלק העליון של עצם הירך מאבד את אספקת הדם אליו באופן זמני. כתוצאה מחוסר בדם נוצר נזק לפרק הירך. הפרק היחידי שמחלה זו פוגעת בו הוא פרק הירך. במרבית המקרים רק פרק אחד מעורב, אך קיימים מקרים בהם גם הצד השני מעורב. לרוב מחלה זו מופיעה אצל ילדים בגילאי שנתיים עד שתים עשרה, והיא שכיחה יותר אצל בנים מאשר אצל בנות. זו אינה מחלה מדבקת ואין כל סיכון במגע עם החולה.
הטיפול במחלת פרת’ס מתחלק לטיפול השמרני הכולל פיזיותרפיה ומתיחות, ולטיפול ניתוחי שמטרתו הבאת ראש הירך במגע טוב ככל האפשר עם האגן וכיסוי ראש הירך על ידי האגן.

ישנן מחלות אורתופדיות רבות שפוגעות בכל האוכלוסיה, זקנים וצעירים כאחד. ברגע שאתם חשים שמשהו לא בסדר עם השרירים או העצמות שלכם קבעו תור לאורטופד שיוכל לאבחן את הבעיה ולפתור אותה עוד לפני הופעתה!

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם!

זכויות יוצרים 2019 – 2020 ©