לייעוץ וקביעת תורים: 050-7874218

סיבות נפוצות לכאבי כתפיים

הכתפיים הן מפרק בעייתי במקצת. למעשה, הכתפיים הן השניות בשכיחותן להוות מקור לכאב אחרי כאבי הגב. מפרק הכתף הוא המפרק בעל מרחב התנועה הרחב ביותר בגוף האדם. מבנהו של מפרק הכתף הוא מורכב ומיוחד. הגבלת התנועה של מפרק הכתף לא נעשית על ידי העצמות, אלא על ידי הרקמות הרכות שמורכבות מרצועות, גידים ושרירים.

העובדה הזו היא שמאפשרת לכתף את טווח התנועה הרחב שלה שמסתכם כמעט ב-360 מעלות. אבל לצד הרווח שבטווח התנועה הרחב יש גם הפסד שכולל בתוכו רגישות של המפרק לבעיות אורטופדיות הגורמות כאב כתפיים.

כאב כתפיים הוא שכיח אצל ספורטאים שעוסקים בתנועה רבע של הידיים כלפי מעלה כמו שחקני כדורסל, טניס, כדורעף ועוד. גם בעלי מקצוע כמו צבעים או מסדרי סחורה על ארונות גבוהים עשויים לסבול מהבעיה. וגם כמובן הגיל עושה את שלו וככל שמזדקנים נהיים פגיעים יותר לסבול כאב כתפיים.

מכיוון שמפרק הכתף הוא כל כך מורכב ומסובך שלב האיבחון בטיפול הוא קריטי. אם האיבחון של האורתופד לבעיה יהיה נכון אז הטיפול יוכל להיות יעיל. אך יש הרבה מקום ליפול ולטעות כאשר עוסקים במפרק כה מורכב. כאשר נתקלים בבעיות כתפיים מומלץ לפנות אל אורתופד מומחה לכתפיים בעל קבלות שאתם יודעים שניתן לסמוך עליו בעיניים עצומות.

בעיות הכתפיים השכיחות ביותר שבהם נתקלים אורתופדים מומחים לכתפיים הן דלקות במפרקים, פריקה של הכתף וכתף קפואה.

כאב כתפיים הוא לא צחוק. אם אתם חשים כאב לא מוסבר שמתפתח באזור הכתפיים שלכם פנו עוד היום אל אורטופד מומחה לכתפיים לאיבחון הבעיה ותחילת טיפול.

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם!

זכויות יוצרים 2019 – 2020 ©