לייעוץ וקביעת תורים: 050-7874218

כאב שרירים

כאב שרירים הוא כאב אשר כמעט כל אחד מאיתנו ירגיש מתישהו בחייו. למעשה, למעלה מ70% מהאוכלוסיה חווה מתישהו כאב שרירים. ישנם פתרונות רבים ומגוונים לבעיה הנפוצה הזו, חלקם טובים יותר וחלקם טובים פחות.

אין ספק כי כאבים בשרירים פוגעים באיכות החיים בצורה מיידית ועלולים לגרום לאדם לחוסר תפקוד תקין. קיימות שיטות טיפול שונות הן ברפואה המערבית והן ברפואה המשלימה הניתנות בהתאם לאיבחון הבעיה, לסוג הכאב ולעוצמתו.

מחקרים מראים כי 35% מהסובלים מכאבי שרירים לא מטפלים בבעיה על ידי פניה לרופא אורטופד אלא מחכים שהכאב יעבור מעצמו, או משתמשים בשיטות אלטרנטיביות בכדי להתמודד עם הכאב כמו למשל עיסוי.

מערכת השרירים מהווה כמחצית ממשקל גוף האדם והיא עומדת במאמצים רבים ובעומסים שונים ומשונים. מחקרים רבים שנעשו בעבר מראים באופן חד משמעי כי טיפולים שכוללים עיסוי ומגע הם בעלי ההשפעה המירבית בשיקום תפקוד של מערכת השרירים ומערך התנועה, בנוסף להיותם גורם משמעותי בהפגת כאב שרירים.

כאב שרירים מתחלק לשתי קבוצות: כאבים אקוטיים וכאבים כרוניים. הקבוצה הראשונה כוללת בתוכה כאבים קצרי מועד שבאים והולכים, אך הם מכים בחוזקה. בקבוצה השנייה נכללים הכאבים העמומים שעשויים להופיע לאורך זמן רב והסיבה להם לא ברורה.

טיפול בכאבי שרירים יכול להעשות אף באופן עצמי ע”י לחיצה חזקה ונקודתית במקום הכאב ועיסוי של האזור על מנת להרגיע את הכאב.
אם לאחר העיסוי הכאב נמשך במשך מספר ימים רצוי לפנות אל אורטופד (עדיף מומחה לאזור שבו הכאב מופיע) ולעבור אצלו איבחון לבעיה.

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם!

זכויות יוצרים 2019 – 2020 ©