לייעוץ וקביעת תורים: 050-7874218

כאב גב טיפול ומניעה

אורטופדיה היא תחום נרחב מאד ברפואה והוא עוסק בליקויים, מחלות ופגיעות טראומה של מערכות השרירים והעצמות בגוף האדם. חלק גדול מתחום האורטופדיה עוסק בבעיות גב.

ישנן סיבות רבות ומגוונות שגורמות כאב גב ובעיות בגב. למעשה, מרבית כאבי הגב אינם נובעים כלל וכלל מנזקים אנטומיים, אלא נובעים מבעיות הקשורות במערכת העצבים ובשרירים שבגב. הגב הוא איזור נרחב והוא כולל עצבים מקושרים, עצמות, שרירים, גידים ורצועות. כל אחד מאלה עשוי להוות מקור לכאב. הגורם העיקרי לכאבי גב הוא עווית בשריר, או בשם הנפוץ יותר והמוכר לכולנו “התכווצות שרירים”.

אז איך מעבירים כאב גב בצורה מהירה ואיכותית? כאבי גב אשר נובעים מבעיות במערכת השרירים והעצבים ניתנים לטיפול בצורה מיידית ובאמצעים פשוטים. השלב הראשון בטיפול הוא שיכוך הכאב, הרגעת השריר ושחרור מקור ההתכווצות. בשלב השני של הטיפול מנסים למנות את חזרת הבעיה. את זה ניתן לעשות בעזרת פעילות ספורטיבית מבוקרת לצורך חיזוק השרירים באזור הבעייתי. בנוסף, יש לשמור על יציבה נכונה וישרה שתשמור על צורתו של הגב.

דרך טובה מאד לשמור על הגב ולנסות ולמנוע כאב גב היא הזרמת דם לאזור הבעייתי. למעשה, כאב גב נוצר כאשר השרירים בגב אינם מקבלים אספקת דם אשר תגרום להם לתפקד בצורה תקינה. בעזרת פעילות ספורטיבית מבוקרת ניתן לטפל בכאבי הגב ואפילו למנוע את הופעתם מבעוד מועד.

ישנן משחות רבות שמטרתן העיקרית היא שחרור השרירים המכווצים או התפוסים ולרוב הן אמורות לעזור לפתור את בעיית הכאב. במידה והכאב ממשיך ולהופיע יש צורך לקבוע תור לרופא אורטופד מומחה גב שיאבחן את הבעיה וימצא לה את הפתרון הטוב ביותר שקיים.

כאבי גב ילדים

כאבי גב בילדים מצריכים התייחסות בצורה רצינית ובכל מקרה אין להקל ראש בעניין.

ראשית, והחשוב ביותר, על ההורה לנסות לאבחן את סיבת כאבי הגב אם בתשאול הילד או בכל דרך אחרת.

כאבי גב או בעיות גב ילדים יכולים להיות על רקע חבלה, נפילה, בעיה בחוליות הגב שהייתה קיימת בעבר, דלקת של הדיסקים וגופי החוליות (כולל זיהום).
לעיתים בעיות גב ילדים נעוצה במפרקי הירך או באגן והן הגורם לכאבים.

לעיתים נדירות הסיבה יכולה להיות גידולים.

בכל מקרה של כאבי גב ילדים יש להיוועץ עם אורטופד ילדים כדי לאתר את הסיבה ועל מנת למצוא את הטיפול המתאים ביותר.

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם!

זכויות יוצרים 2019 – 2020 ©