לייעוץ וקביעת תורים: 050-7874218

כאבים אורטופדיים נפוצים

כאב ברכיים לרוב מתפתח אצל רצים כתוצאה משחיקה וממאמץ יתר, ולאו דווקא מחבלה ישירה. מכיוון שמפרק הברך הוא המפרק האמצעי שנמצא בין כף הרגל לבין הגב והאגן מושפע משניהם. ריצה, בשלב הנחיתה והדחיפה, היא פעולה קינמטית סגורה, כלומר כל הכוחות שמופעלים על כף הרגל מועברים אל הברך, הגב והירך.

כאב שרירים הוא כאב אשר כמעט כל אחד מאיתנו ירגיש מתישהו בחייו. למעשה, למעלה מ70% מהאוכלוסיה חווה מתישהו כאב שרירים. ישנם פתרונות רבים ומגוונים לבעיה הנפוצה הזו, חלקם טובים יותר וחלקם טובים פחות.

הכתפיים הן מפרק בעייתי במקצת. למעשה, הכתפיים הן השניות בשכיחותן להוות מקור לכאב אחרי כאבי הגב. מפרק הכתף הוא המפרק בעל מרחב התנועה הרחב ביותר בגוף האדם. מבנהו של מפרק הכתף הוא מורכב ומיוחד. הגבלת התנועה של מפרק הכתף לא נעשית על ידי העצמות, אלא על ידי הרקמות הרכות שמורכבות מרצועות, גידים ושרירים.

ישנן סיבות רבות לכאבי ברכיים וביניהן יציבה לא נכונה, עודף משקל שגורם לעומס מוגבר על מפרק הברך וגורם כאב מפרקים, פעילויות ספורט שנעשות באופן לא מבוקר ובהיקף מוגזם ועוד.

הגב הוא איזור נרחב והוא כולל עצבים מקושרים, עצמות, שרירים, גידים ורצועות. כל אחד מאלה עשוי להוות מקור לכאב. הגורם העיקרי לכאבי גב הוא עווית בשריר, או בשם הנפוץ יותר והמוכר לכולנו “התכווצות שרירים”.

לרוב כאשר מדברים על כאב רגליים מתכוונים לכאב ובעיות שנוצרים בכפות הרגליים. כאב באזור זה יכול להיווצר כתוצאה מסיבות רבות ומגוונות. למשל מצורת דריכה לא נכונה שעלולה לגרום למספר בעיות שביניהן כאב בכפות הרגליים, בעיות ברכיים ואף בעיות בגב ובעיקר בגב התחתון.

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם!

זכויות יוצרים 2019 – 2020 ©